Логотип сайту

Як вилікувати заїди?

Как вылечить заеды?

Заїди на губах, або по-іншому ангулит (ангулярный стоматит або хейліт), - захворювання шкіри куточків рота або слизової оболонки. Практично кожна дівчина знайома з цим неприємним роздратуванням, яке може проявлятися у вигляді тріщин або невеликих виразок. Особливо часто цей розлад з'являється у весняний період, коли імунна система організму досить слабка.

Лікування заїди

На ранніх стадіях цілком можливо вилікувати захворювання губ самостійно з допомогою або традиційної народної медицини. Також важливим критерієм для домашнього лікування є здорові зуби і ясна, відсутність таких хвороб, як діабет і гастрит.

В іншому випадку необхідно звернутися до дільничного терапевта або дерматолога. Лікар огляне уражені ділянки, призначить лабораторний зішкріб на наявність збудників хвороби і направить на здачу крові. Надалі лікування буде залежати від результатів аналізів (призначення протигрибкових або антибіотичних препаратів у разі виявлення грибка або бактерій).

Про причини захворювання ви можете прочитати в статті Як лікувати заїди.

Як вилікувати заїди самостійно

Традиційне лікування

Впоратися з недугою допоможуть такі мазі, як Тетрациклінова, Вишневського, Д-Пантенол.

В залежності від характеру захворювання необхідно використовувати протигрибкові засоби (паста Теймурова, Ністатинова або Левориновая мазі) або антибіотичні препарати (Эритромициновая або Синтомициновая мазі).

При сильному ураженні крім місцевого лікування приймаються препарати для внутрішньої терапії (протигрибкові препарати - Флуконазол, Леворин). Антибіотичні препарати рекомендується купувати за рецептом лікаря.

Крім цього основне лікування доповнюється прийомом полівітамінів (Аевіт, Аеровіт).

Народне лікування

 • Компреси з соку алое, огірка, меду, рослинного або вершкового масел;
 • Примочки з трав'яних настоїв (календула, ромашка, шавлія);
 • Маска з яблука і вершкового масла або сиру і соку моркви (взяті в рівних частинах);
 • Лікування заєд з допомогою вушної сірки.
 • Під час терапії потрібно відмовитися від куріння і виключити з раціону солодке, солоне, гостре, кисле і смажене.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту