Логотип сайту

Чим харчується людина?

Чем питается человек?

Ми знаємо про свої уподобання в їжі. Але чи знаєте ви, що люблять інші люди? Наприклад, жителі Крайньої Півночі або країн Центральної Азії? Пропонуємо ознайомитися з їх гастрономічними звичками.

Північ

Чим харчується людина північних широт - представник ненців, ямалов, нганасанов? В умовах суворого Півночі потрібно більше енергії, яку багато в чому забезпечує поживна їжа. Основу раціону сіверян складають продукти оленярство, полювання, рибальства. Їжа може здатися специфічної для нас. Так, оленину жителі Півночі їдять в сирому вигляді, включаючи кров. Вважається, що свіжа кров дуже корисна - її додають в молоко в рівному співвідношенні. М'ясо їдять сирим в різних варіантах. Так, коли оленя тільки розчленили, м'ясо, кров вживають відразу ж - ще теплими. Інший варіант - свіжозаморожена строганина. Це оленина, розібраний на тонкі шматки і присипана сіллю і травами. Їдять жителі Заполяр'я і сире м'ясо, висушене на морозі.

Рибу тут не прийнято варити або смажити, її вживають зазвичай в сирому, замороженому, сушеному або в'яленому вигляді. Також її прийнято засолювати в бочках та в отриманій драглистої маси мочити хліб або додавати її до основних страв як приправу.

Малочисельні народи, такі як чукчі або індіанці, із задоволенням їдять канигу - напівпереварене вміст шлунка оленя з додаванням ягід. Така неприваблива нам "каша" допомагає перетравлювати м'ясо, до того ж насичує вітамінами.

З північних ягід вживають найчастіше журавлину, брусницю, морошку.

Центральна Азія

Казахи, татари і узбеки, як і сіверяни, воліють м'ясо. Це основний елемент їх повсякденного раціону. Але вживають його в іншому вигляді. Так, національне казахське страва - бешбармак, відварене м'ясо з локшиною. В основному його роблять з конини. Національне блюдо куырдак готується із шматків нирок, печінки, легенів, підсмажених з цибулею. Їдять казахи м'ясний бульйон (сорпа), локшину (кеспе), плов з великою кількістю м'яса, смажену баранину, молочні продукти.

Монгольська кухня включає велику кількість страв з яловичини, баранини, козлятини, іноді присутній на обідньому столі конина або дичину. Також вживають молоко - домашньої худоби, рідше верблюже. Його бродять або квасять. З молока готують молочний самогон, архі і чай. Останній складається з окропу, молока, заварки зеленого чаю, невеликої кількості солі, борошна, сала.

У узбецької кухні є свої особливості. Плов місцевими жителями дуже любимо. Для нього зазвичай використовують баранину, іноді телятину чи конину. М'яса беруть багато. Узбецька кухня передбачає спільну готування рису і м'яса. Приправляти їжу спеціями в рясному кількості тут не прийнято, але зелень і окремі трави використовують широко. Це кумін, кмин, кріп, кунжут, базилік та інші. Включають в раціон і молочні продукти. В супах використовують крупи - маш, рис, кукурудзу. Коржі з листкового, здобного тіста, обі-нон - на воді, є характерною рисою місцевої кухні.

Гастрономічні пристрасті мешканців інших країн - Японії, Америки та інших - представлені в нашій статті Як їдять люди.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту