Логотип сайту

Що таке дислексія?

Что такое дислексия?

Визначення слову "дислексія" було дано в 1968 році членами Всесвітньої Федерації неврологів. Дислексією назвали один з видів неврологічних розладів. Що ж таке дислексія? Це нездатність дитини до читання та письма. Дана патологія не підлягає лікуванню, однак, своєчасне коректування може значно поліпшити результати.

Види і симптоми дислексії

Симптоми дислексії можуть виражатися по-різному в залежності від форми захворювання.

 • Фонематическая. Через недорозвинення фонематичного сприйняття дитина змішує і замінює між собою схожі за артикулярным або акустичним ознаками звуки.
 • Семантична. Страждають цією формою патології мають технічно правильне читання, але при цьому не розуміють прочитане. Це пов'язано з бідністю словникового запасу, несприйняттям синтаксичної зв'язку слів у реченні.
 • Аграмматическая. Нерозуміння граматичного ладу мови призводить до неправильного погодженням відмінків, форм і часів дієслів, чисел і пологів різних частин мови.
 • Оптична. Внаслідок порушення зорово-просторових уявлень при читанні відбувається заміна графічно схожих літер. Може спостерігатися перескакування при читанні з одного рядка на іншу, дзеркальне читання (справа наліво).
 • Мнестическая. Невміння зіставити написану букву конкретного звуку.
 • Захворювання дислексії може бути спадковим, розвинутися внаслідок порушення гормонального фону у внутрішньоутробному періоді, виникнути в результаті черепно-мозкової травми.

  Корекція і профілактика

  Незважаючи на те, що дислексія не виліковується повністю, при правильній коригування можна домогтися гарних результатів. Батьки хворого дитини повинні якомога більше часу присвячувати занять з ним. Для дітей-дислектиков розроблені спеціальні освітні програми, в яких наголос робиться на дотик, зір, слух.

  Паралельно з цим потрібно виховувати в дитині почуття впевненості, так як його психічне здоров'я може бути порушено за насмішок і знущань однолітків. Хоча насправді діти з даною особливістю розвитку володіють творчими здібностями і різними талантами.

  Оскільки мовленнєвий слух формується з перших днів життя батьки повинні постійно розмовляти з малюком, виражати свою любов словами і мімікою. Спів колискових, читання казок, масаж щічок, губ і лоба є прекрасною профілактикою дислексії.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту