Логотип сайту

Як виростити лаванду?

Как вырастить лаванду?

Лаванда - декоративна рослина. Воно буде відмінно виглядати на присадибній ділянці, більш того, його можна використовувати в кулінарії, а також в якості косметичного засобу.

З нашої статті ви зможете дізнатися, як виростити лаванду.

Вирощуємо лаванду з насіння

Найпростіше виростити лаванду з насіння: так не треба буде турбуватися про те, візьметься це рослина в городі або доведеться починати весь процес з самого початку. Купувати насіння найкраще восени або на початку зими, так ви встигнете потримати їх в холодильнику - стратифікувати. Під терміном «стратифікація» розуміється передпосівна обробка насіння для підвищення їх схожості. Без цієї процедури лаванда не проростає.

Потім потрібно буде змочити насіння водою, покласти на марлю і дочекатися, коли вони проростуть. Після цього вони поміщаються в розсадні ємності, одне-два на кожну, і накриваються поліетиленовим пакетом для підтримання оптимальної температури і вологості. Поки паростки не зійдуть, світло їм не потрібен, а як тільки вони здадуться, переставте рослини ближче до світла.

Догляд за розсадою

Важливо знати, що лаванда росте повільно, тому під неї можна вибрати невеликі ємності. Висаджувати рослину в грядку на постійне місце можна в перший же рік, але нудно буде ретельно стежити за бур'янами, які можуть задушити паростки. Щоб рослина зацвіла і дало розлогий кущ, висаджувати його необхідно на сонячних місцях.

Зверніть увагу на грунт: вона не повинна бути вологою і кислої, інакше лаванда буде кволою. Ідеальним варіантом буде висадити її на важкі суглинки. У зиму треба рослина рекомендується вкривати дубовим листям, а зверху кладуть картонні коробки. Поліетиленові плівки використовувати не варто, інакше лаванда загниє.

Якщо ви захоплюєтеся садівництвом, вам буде цікаво відвідати наш розділ - Декоративні рослини.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту