Логотип сайту

Як зробити санки?

Как сделать санки?

Дивіться відео

Як зробити санки?

Найкращі речі - це ті, які зроблені своїми руками. І санки виправдовують це твердження на всі сто: покупні санки легко гнуться і не витримують тих навантажень, якими юні лихачі цілком здатні їх перевірити. Тому ми розповімо, як зробити санки самостійно. Але перш ніж приступати до процесу виготовлення, перерахуємо необхідні для цього матеріали і інструменти.

Як зробити санки: матеріали і інструменти

Для виготовлення санок нам знадобляться:

 • цілісні дошки (бажано вибирати хвойні породи з-за достатньої кількості смоли, яка не дозволить волозі проникати всередину);
 • водостійкий клей (інакше санки можуть просто розвалитися прямо під час Санкикатання);
 • алюмінієві заготовки для виготовлення полозів;
 • невеликий деревообробний верстат;
 • дриль;
 • лобзик;
 • циркуль;
 • наждачний папір;
 • листкова фанера;
 • мотузка.
 • Як зробити санки своїми руками

  Для початку відзначаємо центр дощок, які ми будемо використовувати в якості поперечок, і просвердлюємо в них глухі отвори. Також свердлимо інші отвори на зворотній стороні для того, щоб можна було закріпити поперечки шипами. Глухі ж отвори нам необхідні для того, щоб поперечки з круглим шипом закріпилися більш надійно.

  Тепер циркулем креслимо коло для полозів і випилюємо їх лобзиком, після чого склеюємо частини і чекаємо висихання клею. Потім обрізаємо виступаючі частини Санишипів і зачищаємо наждачкою. Далі беремо деревообробний верстат і вирізаємо вздовж відповідних дощок пази для того, щоб прикріпити полози, а на дошці ззаду клеїмо дерев'яні брусочки необхідної форми там, де паз вийшов за краї полозів.

  Після цього свердлимо отвори для прикріплення до сидіння полозах (воно буде кріпитися за допомогою круглих шипів), а також просвердлюємо поки ще не прикріплені полози, щоб потім можна було закріпити їх шурупами. Тепер можна прикріпити полози до дощок, починаючи з закруглених частин. Дитяче сидіння (заздалегідь виготовлений з фанери), приклеюємо за допомогою круглих шипів. І останнє, що залишилося, - це прив'язати мотузку. Для цього просвердлюємо в передньої поперечки два отвори і втягає мотузку. Ось і все, наші санки готові!

  Санки своїми руками: деякі нюанси

  Якщо ви виготовляєте довгі сани, потрібно врахувати, що необхідно використовувати чотири, а не три дошки для сидіння. Відповідно, й полози потрібно робити більш довгі. Крім того, не у кожного вдома є деревообробний верстат, нехай навіть і маленький. У цьому випадку можна скористатися підручними інструментами (за наявності відповідного навику), або віднести заготовку в будь-яку столярну майстерню або до знайомих, у яких такий верстат є.

  Ну і наостанок ще один невеликий подарунок любителям зимових забав: наша стаття на тему Як зробити гірку.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту