Логотип сайту

У скільки лягати спати?

Во сколько ложиться спать?

Сон - природний процес людського життя, який допомагає організму відновлювати необхідні сили. Для гарного самопочуття та здоров'я необхідно дотримуватися норми сну. Наша стаття розповість - у скільки краще лягати спати.

Норми здорового сну

Для забезпечення нормальної активності протягом дня потрібно дотримуватися тривалість сну. У чоловіків вона становить в середньому вісім годин в той час, як у жінок норма на годину більше і дорівнює дев'яти. Однак, є люди, яким для нормального функціонування організму, достатньо спати лише шість годин. Даний фактор визначається індивідуально для кожної людини. Але варто відзначити, що кожна додаткова година сну підвищує працездатність приблизно на 25 відсотків.

Норми сну у дітей відрізняються від норм дорослої людини і чим менше дитина, тим більше часу потрібно виділяти на сон.

Прочитайте наші статті Скільки годин потрібно спати і Скільки повинен спати новонароджений.

У скільки лягати спати: рекомендації

Готуватися до сну треба не менш, ніж за вісім годин до підйому. Якщо вам цього недостатньо часу для того, щоб виспатися, то збільште час сну на півгодини. А якщо і в цьому випадку виникають складності з підйомом, то додайте ще півгодини. Процес поступового збільшення тривалості сну допоможе легко прокидатися без будильника і добре себе почувати в робочий час.

Вчені вважають, що для здоров'я і молодості людини необхідно лягати спати в 10 вечора, а вставати в 4-6 ранку.

Варто відзначити, що сон з 10 вечора до 12 ночі вважається сном краси, саме в цей час відновні процеси більш активно проходять в нашому організмі. Науково доведено, що люди, які лягають спати в 10 вечора мають менше проблем зі здоров'ям, а також виглядають набагато молодше своїх років.

Вкрай не рекомендується лягати спати після півночі, оскільки це призводить до зниження розумових здібностей і концентрації уваги. Більше того, люди, які пізно лягають, більше піддаються дратівливості і агресії, а також відчувають нездужання при пробудженні і перебувають у стані ліні на протязі всього дня.

Підводячи підсумок вищесказаного, робимо висновок, що тривалість сну обов'язково повинна включати період з 10 вечора до 4 ранку. А оптимальний час для сну ви обираєте самі, виходячи з вашого розпорядку дня: це може бути період з 21 години до 6 ранку або з 22 години вечора до 7-8 ранку і т. д.

Порушення режиму сну

Для того щоб сон був здоровим і ви не страждали безсонням, необхідно дотримувати правильний режим сну. Правильність режиму полягає в нормах, про які ми писали вище, так і в регулярності, тобто вкрай важливо протягом тижня засипати і вставати в один і той же час.

На жаль, дуже багато людей не можуть дотримуватися режиму, а його порушення призводить до таких неприємних наслідків, як погіршення пам'яті, дратівливість, стрес, підвищення апетиту і т. д.

Як нормалізувати режим

 • Якщо у вас не виходить лягати спати і прокидатися в один і той же час, то спробуйте на протязі кожного дня скорочувати розрив у часі хоча б на півгодини - годину;
 • По можливості уникайте денного сну: така звичка може призвести до безсоння вночі, що негативно позначиться на емоційному стані і здоров'я;
 • Займайтеся спортом: активний спосіб життя сприяє міцному і здоровому сну;
 • Перед тим як лягти в ліжко, прийміть теплий душ, який допоможе вашому тілу розслабитися;
 • Не пийте багато рідини на ніч і виключіть вживання кави. Склянки теплої кип'яченої води перед сном буде достатньо.
 • Як боротися з безсонням, дізнайтесь з нашої статті Не хочеться спати, що робити.

  Також варто відзначити, що не потрібно проводити експерименти над організмом з метою з'ясувати скільки часу він може не спати, т. к. це не тільки згубно впливає на загальний стан, але і є смертельно небезпечним. Більш докладно читайте в статті Скільки людина може без сну.

  Відвідайте наш розділ Сон.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту