Логотип сайту

Як повернути дитину?

Как вернуть ребенка?

Згідно з чинним законодавством, існує дві основні ситуації, коли органи опіки можуть забрати дітей з сім'ї: при позбавленні батьківських прав або при їх обмеженні. Але в будь-якому випадку остаточне рішення приймає виключно суддя у процесі розгляду справи. І це відноситься як до вилучення, так і до повернення дитини в сім'ю.

Як повернути дитину при позбавленні батьківських прав

При позбавленні батьківських прав, повернення дитини в сім'ю можна тільки в судовому порядку. Підставою для вилучення дітей органами опіки є невиконання батьківських обов'язків, жорстоке поводження з дитиною, зловживання наркотиками або алкоголем. Для повернення малюка необхідно довести в суді, що ставлення до дитини і спосіб життя змінилися в кращу сторону.

Але слід розуміти, що через півроку після позбавлення батьківських прав малюка можуть усиновити. У цьому разі повернути дитину буде вже неможливо. Крім цього, при розгляді питання поновлення батьківських прав після реабілітації батьків суд враховує побажання і інтереси дітей. Причому якщо дитині вже виповнилося десять років, то без його власної згоди повернутися в сім'ю суддя не винесе позитивне рішення про поновлення батьківських прав.

Як повернути дитину при обмеження батьківських прав

Бувають ситуації, коли поведінка батьків становить загрозу для їхньої дитини, але для негайного позбавлення прав підстав немає. У разі подібних обставин органи опіки та піклування мають право звернутися до суду із заявою про обмеження батьківських прав.

Безумовно, причин виникнення незадовільного і небезпечної поведінки батьків по відношенню до своїх дітей може бути маса: психічний розлад, тяжка життєва ситуація і т. д. Тому батькам дається півроку на вирішення проблем, що вплинули на обмеження батьківських прав.

В цей період вони можуть самостійно звернутися до суду з заявою про скасування встановлених обмежень, але тільки якщо небезпека для дитини була усунена. При цьому в процесі судового розгляду обов'язково потрібно буде довести, що умови для виховання дитини змінилися в кращу сторону. Додаткову інформацію про це можна знайти в нашій статті: Як повернути дружину з дитиною.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту