Логотип сайту

Що таке сайти?

Что такое сайты?

З виникненням і розвитком світової мережі інтернет почали з'являтися перші сайти. З часом їх стало безліч, які створюються приватними особами або організаціями для комерційних, освітніх, психологічних, гумористичних та інших цілях. В інтернеті сьогодні можна знайти практично будь-яку інформацію будь-якого характеру завдяки величезній кількості сайтів.

Однак людина, яка перший раз зайде в інтернет і побачить сторінку сайту, може не відразу зрозуміти, що таке сайт і як він працює, а також які види сайтів існують. Також в понятті сайту і як він працює, необхідно розбиратися і людині, який задумав його зробити.

Розглянемо, що таке веб сайт, разом далі.

Поняття сайту

Сайт - це місце в віртуальної середовищі глобальної мережі інтернет або локальній мережі, де користувачі або організатори розміщують документи, файли та інформацію для загального огляду або користування всередині організації. Дані файли і інформація завантажуються на комп'ютер, мобільний телефон або будь-яке інше, де є браузер. Після цього користувач може переглядати інформацію сайту.

Перший сайт з'явився 1990 році, і на ньому була розміщена корисна інформація про браузерах, створення сайту і сервера. З тих пір безліч людей щодня створюють сайти.

Усі розміщені на сайті файли і інформація зберігаються під одним ім'ям - адресою сайту. Для нових сайтів також присвоюється адреса, яка захоче особа або організація, якщо, звичайно, адресу не зайнятий вже іншим сайтом.

Основні елементи сайту

Сайт, насамперед, складається з адреси, який присвоюється їй при створенні, щоб можна було знайти сайт в інтернеті серед інших сайтів.

Також сайт має веб-сторінку, на якій відображається інформація від творця сайту. Це може бути як текстова інформація, так і картинки, відео, графіка та інші речі. Також все це можна поєднати воєдино. Все залежить тільки від цілей творця сайту і його вміння.

Практично завжди на сайті є розділ новин, де публікується нова інформація, а також розділ контактів, завдяки яким можна зв'язатися з творцем.

Часто на сайті можна зустріти рекламні банери з інших сайтів, які дозволяють творцеві окупати сайт, тому що розміщення інформації в мережі на сайті потребує вкладення коштів.

Різновиди сайтів

Сайти класифікуються за кількома методами:

 • За відкритості. Є сайти відкриті, де інформацію може переглядати будь-який користувач мережі. Є напіввідкриті сайти, де потрібно зареєструватися, залишивши свої дані у вигляді пошти, телефону, імені та іншої інформації, щоб переглядати вміст сайту і залишати коментарі. І, нарешті, є закриті сайти організацій, які може відвідувати і користуватися тільки співробітник організації або людина, що має спеціальний доступ. Найчастіше, це державні структури або закриті корпорації.
 • По доступності. Це сайти, які доступні в глобальній світовій мережі інтернет, або сайти, які доступні тільки в локальній мережі, де переглядати їх може тільки користувач локальної мережі. У другому випадку це найчастіше корпоративні сайти корпоративної мережі або сайти локальній мережі провайдера.
 • За наданої інформації.
 • За наданої інформації сайти діляться на безліч різновидів.

 • Сайти для бізнесу, де творець розміщує товари і послуги, які надає платно. Це різні інтернет-магазини, сервіси або сторінки звичайних магазинів з корисною інформацією.
 • Інформаційні тематичні сайти. Такі сайти надають доступ до корисної інформації по своїй тематиці. Це можуть бути сайти з комп'ютерних ігор, музики, кіно, незвичайним явищам і інші різновиди. Сюди ж можна віднести тематичні інтернет-портали, де крім вузькоспеціалізованої інформації можна також спілкуватися з іншими користувачами на форумі, коментувати новини і пости сайту. Зазвичай для цього потрібна реєстрація і авторизація на сайті або форумі.
 • Пошукові сервіси, де користувачі можуть знайти необхідну інформацію на свої запити. До пошукачів відносяться Яндекс, Гугл та інші подібні сервіси. Також вони надають поштові скриньки для передачі повідомлень.
 • Файлообменики, які зберігають і поширюють файли між користувачами. До них відносяться і торренти, і хмарні сервіси, і фото і відеохостинги.
 • Соціальні мережі, які дозволяють знаходити і спілкуватися з людьми по всьому світу. Наприклад, соціальні мережі ВКонтакте, Однокласники, Twitter та інші.
 • Блоги і ЗМІ, які щодня діляться подіями і новинами в світі або окремому регіоні. Блоги можуть бути тематичними, за інтересами.
 • Комбіновані види сайтів, де можуть міститися елементи всіх попередніх пунктів.
 • Також ви можете прочитати нашу статтю Що таке веб.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту