Логотип сайту

Що таке тюнер?

Что такое тюнер?

У сучасному світі актуальну інформацію можна отримувати різними способами. Хтось віддає перевагу читати свіжий випуск газети, а комусь зручніше дізнаватися новини допомогою телевізора і радіо. Щоб ловити канали і FM-хвилі на телевізорі або комп'ютері, існує спеціальний пристрій під назвою тюнер. Також прилад дозволяє дивитися цифрове телебачення на звичайному телевізорі.

Поняття "тюнер" та його види

Перш за все треба розібратися, що таке тюнер.

Саме поняття походить від англійського слова і перекладається - "настроювати". Загальне визначення тюнера трактується як приймач спеціального призначення. Часто використовують синонім - ресивер.

Розрізняють супутниковий, тв - і аудиотюнер.

ТВ-тюнер

ТВ-тюнер - спеціальний апарат, який здійснює прийом телевізійного сигналу і виводить його на екрані комп'ютера або телевізора.

Функція ТВ-тюнера - доступ до телевізійних каналах. Крім цього, сучасні моделі пристрою дозволяють слухати радіо.

Однозначна перевага приладу - можливість запису. Користувач може записати ТБ-програму або радиозвучание ручним способом (натиснувши на відповідну кнопку меню) чи автоматизованим ( в цьому випадку запис почнеться в автоматичному режимі виходячи із встановленого часу для запису). Більш того існують різновиди тюнера, які вміють здійснювати запис без набридливої реклами.

Сучасний цифровий тюнер дозволяє здійснити прийом і розпізнавання сигналу різних форматів мовлення.

Супутниковий тюнер

Супутниковий ресивер - пристрій, який приймає сигнал з супутника за допомогою кабелю, який під'єднаний до конвертора супутникової тарілки.

Крім цього тюнер володіє рядом переваг: доступ до мережі Інтернет, запис контенту і можливість перегляду платних каналів.

Також супутниковий тюнер може бути використаний в якості зовнішнього накопичувача, який підключається через USB-порт.

На сьогоднішній день розмір пристрою не має значення. Навпаки, виробники намагаються зменшити габарити приладу, збільшивши при цьому його характеристики.

Аудиотюнер

Крім ТВ-тюнера слухати FM-радіо можна за допомогою аудіопристрої.

Аудиотюнер під'єднується до комп'ютера або ноутбука і дозволяє слухати радіоефір.

Більш того різні моделі пристрою можуть бути наділені такими функціями, як автонастройка, автоматичний пошук станцій, запис мовлення.

Як підключається тюнер

Незалежно від виду тюнера сенс пристрої один - прийом радіосигналу і його подальша настройка.

Пристрій може бути вбудовано в побутовий прилад, так і йти в якості окремого апарату. В останньому випадку ресивер підключається через різні дроти (HDMI, USB, "дзвіночки", SCART, S-Video і т. д.). Крім того, якщо є вбудований Wi-Fi-модуль або зовнішній адаптер, то можна підключити пристрій бездротовим шляхом. У більшості випадків прилад працює за допомогою пульта дистанційного керування.

Також існує тюнер у вигляді картрідера. У такому разі побутова техніка повинна мати спеціальний роз'єм.

Пристрої бувають не тільки зовнішні, але і внутрішні. Тоді прилад являє собою мікросхему, яка приєднується безпосередньо до внутрішніх роз'ємів техніки.

Для правильного функціонування ресивера потрібно встановити всі необхідні програми (в комплекті йде диск).

Порядок підключення та налаштування ТВ-тюнера ви знайдете в нашій статті Як підключити ТВ-тюнер. Крім того, автор розповість про деякі особливості пристрою.

Спосіб установки, підключення і налаштування супутникового тюнера ви знайдете в статті Як підключити тарілку. Тут автор публікації покроково розповість алгоритм підключення необхідного обладнання для доступу до супутникового телебачення.

Тюнер для настройки музичних інструментів

Крім радіо і телебачення тюнер використовується для настроювання музичних інструментів. В даному випадку прилад являє собою окремий пристрій або спеціальну комп'ютерну програму.

Найпростіші моделі пристроїв призначені тільки для налаштування одного виду інструментів (наприклад, гітари чи фортепіано). В той час, як просунуті моделі здатні налаштувати музичні інструменти цілого оркестру.

Крім того, виділяють професійні ресивери, які використовуються в основному музикантами на сцені.

Що стосується комп'ютерних програм, налаштування обладнання здійснюється через спеціальні програми, які часто написані для одного інструмента.

Інформацію про те, Як налаштувати гітару з допомогою тюнера ви знайдете в даній статті.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту