Логотип сайту

Як жили стародавні люди?

Как жили древние люди?

Життя і побут стародавніх людей викликає чималу цікавість. Нам, дітям сучасного світу з усіма його благами і високими технологіями, складно зрозуміти, як будувалася життя людей, які не мали в розпорядженні нічого, крім природних ресурсів. У цій статті розповімо про те, як жили стародавні люди і яким був їхній побут.

Взаємовідносини племен

Стародавні люди жили племенами, бо поодинці вижити в суворих умовах дикої природи було неможливо. У кожного члена племені була своя роль - чоловіки займалися полюванням і риболовлею, виготовляли знаряддя праці, жінки опановували збиральництво і землеробство, виховували дітей, містили житло і готували. Слабкі члени племені і старші діти допомагали жінкам у їх клопотах.

Оскільки в стародавні часи не існувало медицини, стародавні люди жили недовго. Крім того, дітородний вік був невеликий, а дитяча смертність висока. Скільки ж жили стародавні люди? Звичайно, все залежало від способу життя людини, проте 30-річний чоловік вважався вже старим.

Племена, тим не менш, прагнули збільшувати чисельність, а тому звичаї у стародавніх людей, за нашими мірками, були вільні. Вірності не приділялося дуже багато уваги, головним було зачати потомство. Оскільки чоловіка у племенах були в дефіциті - багато гинули на полюваннях і в битвах з сусідніми племенами, мати кілька дружин було цілком нормально.

Печера - житло і вівтар

Печера для древніх людей була не тільки місцем, де горів вогонь в холодну пору, готувалася їжа і організовувався нічліг, - печера була і вівтарем. У печерах люди малювали свої перші "ікони", картини перемог над дикими тваринами, виконували племінні танці і т. п. В більш пізні часи в печерах почали з'являтися тотеми, які уособлювали богів, яким молилися люди.

Розвиток

Життя давніх людей було, звичайно, набагато повільнішою, ніж наша з вами, проте, тим не менш, прогрес був їм не чуже. Чоловіки винаходили нові знаряддя, в основному з каменю і дерева, а жінки - нові предмети побуту, що дозволяють їм більш просто управлятися з господарством. Крім того, займаючись збиранням, жінки відшукували нові спеції, щоб урізноманітнити, загалом-то, досить убогий раціон.

Одяг

Всупереч поширеній думці стародавні люди не ходили голими і не прикривалися листочками, вони виготовляли собі одяг із шкур тварин, робили прикраси з черепашок і каменів. До речі, черепашки і камені часто грали роль грошей, їх використовували для торгівлі як усередині племені, так і за його межами.

Читайте також статті Як жив древній людина і Що створили стародавні люди.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту