Логотип сайту

Як стати викладачем?

Как стать преподавателем?

Викладацька діяльність приваблює багатьох, але далеко не кожен може стати справжнім учителем. Щоб стати викладачем у школі, необхідно закінчити педагогічний інститут або училище. Варто відзначити, що училище дає право викладати тільки в дошкільних установах або в початкових класах школи. У педагогічному інституті студентам пропонується вибрати спеціалізацію і стати дипломованим спеціалістом по одній їх шкільних дисциплін.

Для того що б мати право викладати в училищах та інститутах, необхідно закінчити магістратуру або аспірантуру. В деяких випадках можна залишитися викладачем в тому інституті, де проходили навчання, але при цьому паралельно проходячи навчання в аспірантурі. Варто зазначити, що так можна стати викладачем будь-якого інституту.

Є й інший варіант, як стати викладачем. Для цього можна працювати за своєю спеціальністю, стати відмінним фахівцем своєї справи, розробити нову концепцію, придумати щось незвичайне або винайти нову техніку - і вас обов'язково попросять поділитися своїми знаннями з молодими фахівцями. Саме так стали викладачами хірург-кардіолог Амосов, розвідник Орлов або актор Станіславський.

Переваги і недоліки викладацької діяльності

Викладацька діяльність має свої переваги і недоліки, і про це варто подумати, перш ніж вибирати для себе педагогічне спрямування.

Серед переваг можна назвати престижність такої роботи, ви завжди будете в центрі уваги, оточені авторитетом і повагою. А головне, Ви зможете поділитися своїми знаннями і знайти продовжувачів своєї справи.

Але, як і в будь-якій іншій професії, тут є і свої недоліки. Робота викладачем завжди пов'язана з величезним нервовим напруженням. Крім того, робота полягає не тільки в проведенні уроків або лекцій, але і заповненні величезної кількості планів і журналів. А якщо розглядати зарплату, то у викладачів вона, як правило, не висока (це стосується тільки країн колишнього СРСР).

Більш детально про професії викладача ви можете дізнатися з нашої статті Як стати вчителем.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту