Логотип сайту

Як створити мережу через WiFi?

Как создать сеть через WiFi?

WiFi - зручний спосіб забезпечити доступ в Інтернет для всіх пристроїв в будинку. Бездротова мережа дозволяє користуватися ноутбуком, смартфоном або планшетом в будь-якій точці приміщення, не залежачи від мережевого кабелю. У цій статті ми розповімо, як створити мережу через WiFi і що для цього знадобиться. Вас також може зацікавити стаття створити мережу між ноутбуками.

Купівля роутера для WiFi

Щоб створити домашню мережу WiFi, необхідно, зрозуміло, мати підключення до Інтернету в принципі. Припустимо, що провідний Інтернет у вас вдома вже є. Тоді все, що вам потрібно, - купити роутер з WiFi. Вибір залежить виключно від ваших уподобань - існують моделі на будь-який смак. Можна вибрати варіант з великою кількістю антен - тоді сигнал WiFi буде потужнішою. Крім того, зверніть увагу на стандарт: більшість пристроїв сумісно з WiFi 802.11 b/g/n, хоча в останні роки з'явилися більш сучасні стандарти WiFi 802.11 a і WiFi 802.11 ac. Вони підтримують більш високу швидкість передачі даних, але переплачувати за роутер з підтримкою WiFi 802.11 a/ac не варто, якщо ваш смартфон або планшет ці стандарти не підтримує. Працювати з таким роутером він, звісно, зможе, але на звичайних швидкостях.

Як варіант, можна купити не роутер, а точку доступу - вона менш функціональна і є, фактично, «WiFi-насадкою» на мережевий кабель. Перевага роутера в тому, що додатково до організації бездротової мережі він має кілька портів для підключення провідних пристроїв (наприклад, комп'ютера або принтера), а також володіє вбудованим мережевим екраном для захисту від хакерських атак.

Як створити мережу WiFi через роутер

Щоб створити локальну мережу через роутер, підключіть кабель інтернет-провайдера до порту WAN роутера і зайдіть в налаштування через браузер. Як правило, веб-інтерфейс роутера доступний за адресою http://192.168.0.1 або http://192.168.1.1 - більш точну інформацію ви можете знайти в інструкції до своєї моделі. Там же буде розказано і як налаштувати WiFi, але в цілому вам слід шукати розділ під назвою «Мережа WiFi», «Бездротова мережа» і т. п.

Якщо в налаштуваннях є опція типу «Включити WiFi, активуйте її. Крім того, настійно рекомендується встановити пароль для бездротової мережі, щоб до неї не могли підключитися сторонні. Для цього виберіть спосіб шифрування з'єднання - WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK. Найкращий варіант - останній, а ось перший використовувати не рекомендується. Пароль введіть в поле «Ключ мережі». Збережіть налаштування, щоб зробити мережу через WiFi активною. Тепер ви можете підключатися до неї з будь-якого зі своїх пристроїв.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту