Логотип сайту

Як обрізати на зиму троянду?

Как обрезать на зиму розу?

Троянди - часті рослини в садах, проте за ними треба добре доглядати, інакше рослина загине або пуп'янків з кожним роком буде все менше. Важливо пам'ятати, що перед холодами більшості сортів потрібно обрізка. Адже ця процедура ще й підвищує морозостійкість і стимулює появу міцних пагонів навесні.

Про те, як обрізати на зиму садову або кімнатну троянду, розповість ця стаття.

Які троянди рекомендується обрізати на зиму?

Важливо знати, що не всі сорти троянд потребують обрізки та укриття на зимовий період. Так, наприклад, стародавні сорти садових троянд цвітуть лише раз за літо, і рослина досить рано закінчує зростання. За рахунок цього деревина добре визріває і готується до зимівлі. Що стосується гібридних видів троянд, які були виведені кілька років тому, їх, а також деякі видові сорту (китайські, чайні та бурбонські троянди) неодмінно потрібно обрізати і вкрити.

Також слід подивитися на колір рослин. Адже найніжнішими є жовті сорти, білим властива середня морозостійкість, а рожево-червоні квіти відмінно переносять холод. Кімнатні троянди обрізають навесні.

Коли потрібно обрізати троянди?

В залежності від місцевості змінюються рекомендації з обрізку кущів, але в більшості випадків дану операцію досвідчені садівники рекомендують проводити саме перед самим укриттям квітів на зиму. У середній смузі робити це потрібно в кінці жовтня - початку листопада. Як правило, обрізка проводиться в безвітряний сонячний день.

Як потрібно обрізати троянду на зиму?

Обрізування слід проводити під зиму, тоді вона піде тільки на користь рослині. Якщо на кущі ще залишилися листя, то перед укриттям видаліть їх; так само слід вчинити і з пагонами. Якщо залишити їх, то роза швидко виродиться. Крім того, потрібно в обов'язковому порядку обрізати сухі, старі, слабкі, недозрівші, зростаючі пагони. Адже вони під плівкою загнивають і заражають кущ грибком. Краще всього залишити всього 4 здорових втечі. Після цього земля під кущем перекопується.

Якщо у вас в саду ростуть пагони плетистих різновидів троянд, то вони пригинаються до грунту, злегка пришпиливаются, після чого кущі прикриваються лапником і сухим листям. Товщина вкриття повинна бути дорівнює 10 див. Дозволяється установка каркаса, зверху та збоку можна закрити утеплювачем з картону або гидротеплоизоляционной папери. Наверх постеліть поліетилен.

Правила обрізання троянд

Існують правила обрізання троянд, при їх недотриманні рослина гине. Отже, для обрізання стебел слід використовувати гострий секатор, а товсті пагони краще зрізати ножівкою. Всі інструменти потрібно продезінфікувати розчином марганцівки, так вдасться запобігти потраплянню інфекції. Місце зрізу заливається садовим варом.

Стебло потрібно різати під нахилом, так з нього буде легко стікати волога і не буде застою рідини на ушкодженому місці. Щоб уникнути перехрещення обрізку пагонів рекомендується проводити на зовнішню бруньку. Після цього рослина обробляється тривідсотковим розчином бордоської рідини.

Ще кілька порад по обрізці троянди можна знайти в нашій статті - Як обрізати троянди.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту