Логотип сайту

Як вивчити англійську мову?

Как выучить английский язык?

Щоб вивчити іноземну мову легко і своїми силами, потрібна гідна мотивація. Гідна - значить, важлива саме для вас. Виберіть те, заради чого ви зможете подолати важкі моменти, накат нудьгу і бажання все кинути або відкласти на невизначений термін.

Мотивація повинна бути місткою, по справі, без води. Запишіть її на окремому аркуші. Лист можна повісити над робочим столом і прикрасити картинками, малюнками за темою. Вийде нагадування, навіщо вам вивчення мови. Варіанти вдалих мотивацій:

 • Мова потрібна мені, щоб побудувати серйозні довірчі відносини з іноземцем.
 • Я хочу знати мову, щоб заводити цікаві знайомства з людьми по всьому світу.
 • Мені необхідно вивчити мову для роботи моєї мрії за кордоном.
 • Далі оцініть свій рівень. Ви вчили мову в школі, але з того моменту знання загублені? Може, основа у вас вже закладена і можна приділити більше уваги, наприклад, набору словникового запасу або поліпшити вимову та інші розмовні навички? Є тести в інтернеті, які допоможуть визначити, на що потрібно зробити упор.

  Також визначте, як ви будете вчити мову. Якщо вам треба буде здавати іспит або використовувати мову в ділових переговорах, тоді краще записатися на курси або займатися індивідуально. Багато викладачі високого класу працюють по Skype - це зручно для домашнього вивчення під керівництвом досвідченого людини.

  Як вивчити англійську - системний підхід

 • Якщо ви вирішили вчитися самостійно, складіть графік занять. Важливо займатися кожен день. Це необов'язково має бути нудно - виберіть ту форму навчання, яка вам буде до вподоби. Наприклад, для заучування нових слів робіть картки. Про те, як вимовляти слова, дізнайтесь з нашої статті Як вимовляти англійські слова. На одній стороні картки напишіть слово, на зворотному - переклад. Написавши багато слів, покладіть картки в коробку. Вивчайте кожен день по 20-30 англійських слів. Коли вивчите 100 слів, перевірте себе, дістаючи випадкову картку з коробочки. Запам'ятовувати їх таким чином краще, ніж зубрити.
 • Для оволодіння технікою читання на англійській мові можна скористатися методом Іллі Франка. За його методом випускають художню літературу. Вона не адаптована, і ви зможете швидко звикнути до оригінального викладу, лексиці, запам'ятати словоформи. Спочатку ви читаєте шматочок тексту зі вставкою перекладів фраз і виразів, а потім той же шматок читаєте побіжно без перекладу. Це досить ефективний метод, при цьому необхідно займатися регулярно - тоді результат можна очікувати.
 • При читанні книг в оригіналі не перестарайтеся зі словником. Переклад кожного слова зробить читання тужно, затягнутим - ви далі сторінки, швидше за все, не просунетеся, втомитеся. Краще намагатися перейнятися текстом і вловлювати загальний зміст. Поступово ви будете вдосконалювати свій рівень, і розуміння нових слів прийде до вас саме.
 • Не нехтуйте аудиоформатом. Слухайте музику, переводячи слова пісень і запам'ятовуючи, а ще краще спробувати підспівувати, включайте радіо і аудіокниги. Слухаючи останні, тримайте перед очима текст. Дивіться фільми в оригіналі або з англійськими субтитрами.
 • Граматику краще освоювати по самовчителю. Також зверніть увагу на сайти, присвячені вивченню англійської:
 • www.lingualeo.com;
 • www.busuu.com.
 • На них знайдеться багато цікавих матеріалів, які допоможуть вивчити англійську мову. Більше матеріалів про те, як вчити іноземні мови, ви знайдете в розділі Іноземні мови.

  Не забувайте про розвиток розмовних навичок. Краще всього для вивчення мови - зануритися в мовне середовище. Однак при відсутності можливості - допоможе інтернет. Наприклад, можна практикуватися у спілкуванні з іноземцем в мовних чатах або по скайпу. А можна і з собою розмовляти англійською. Головне - регулярність занять і системний підхід до навчання. Удачі!

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту