Логотип сайту

Як виростити гіацинт?

Как вырастить гиацинт?

Гіацинти - це практично перші весняні квіти, які зацвітають ще в лютому, і вже впевнено стають символом восьмого березня поряд з пролісками. Гіацинти не дуже вибагливі, і якщо за ними правильно доглядати, вони будуть радувати своїм цвітінням багато років. У статті поговоримо про те, як виростити гіацинт.

Вирощуємо гіацинти

Ці рослини можна вирощувати двома різними способами - з насіння або цибулин. Якщо ви вибрали другий спосіб, то треба викопувати цибулини кожен рік, так як квіти будуть ставати з кожним роком все дрібніше, якщо цього не робити. Після того як цибулини будуть викопані, їм необхідно дати кілька тижнів для підсихання.

Висаджувати цибулини слід на глибину близько 40 див., так як у цих квітів дуже розвинена коренева система. Відстань між цибулинами залежить від розмірів самих цибулин. Майте на увазі, що гіацинт не подобається занадто високий рівень кислотності грунту. На зиму посадку гіацинтів потрібно гарненько укрити - для того, щоб виключити їх промерзання, а навесні укриття зняти і розпушити верхній шар грунту.

Після початку зростання ранньої весни слід підгодовувати рослини. Для цього краще всього використовувати аміачну селітру - 20 - 30 г на кв. м., а через два-три тижні - багатокомпонентну суміш, яка дасть силу для пишного й гарного цвітіння.

Цвітуть гіацинти в квітні - травні (але якщо ви їх висадіть раніше в горщики, то можна насолоджуватися цвітінням і в кінці січня). Після завершення цвітіння потрібно видалити сухі квіти, щоб рослина не витрачав сили на створення насіння. Коли у них починають засихати листя (десь в червні), тоді цибулини пора викопувати.

Після того як вони висохли, потрібно помістити їх на зберігання в холодне сухе місце з хорошою вентиляцією. Під час зберігання час від часу потрібно ретельно оглядати цибулини на наявність хвороб і відбраковувати хворі, так як від них можуть заразитися все. У вересні відпочилі цибулини знову висаджуємо в грунт.

Якщо вас цікавлять інші квіти, читайте про це у розділі Кімнатні рослини.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту