Логотип сайту

Як встановити ціну?

Как установить цену?

Будь-який бізнес призначений для того, щоб приносити прибуток власнику. У чому прибутковість підприємства залежить від того, наскільки правильно була встановлена ціна на готову продукцію.

Грамотне ціноутворення - складний процес, в якому важливу роль відіграють різні чинники і умови. Тому важливо знати, як встановити ціну на товар.

Скіммінг або метод «вершків»

Для нового товару, що не має конкурентів на ринку, часто використовується скіммінг або метод вершків. При цьому для продукції виробник встановлює максимально можливу ціну. Такий підхід дозволяє не тільки покрити всі виробничі витрати, але й отримати миттєву хороший прибуток при мінімальних обсягах продажів. Використання цього методу обгрунтовано, якщо:

 • товар має бездоганну якість;
 • висока конкурентоспроможність продукції;
 • високі стартові витрати на виробництво;
 • стійкий попит серед населення з високим рівнем доходу;
 • висока ціна не лякає покупців.
 • По мірі насичення ринку товарами даного типу споживчий попит неминуче падає, що веде до закономірного зниження ціни. Цей метод ефективний для товарів ексклюзивного типу, затребуваність яких не викликає сумнівів.

  Просування на ринку

  Для просування нового товару, не відомого широкої споживчої аудиторії, використовується інший метод з маркетинговою метою. Для цього виробник встановлює досить низьку ціну, щоб у стислі терміни привернути увагу покупців до товару. Таким чином, продукція швидко стає популярною, що дозволяє з часом підвищити вартість товару.

  Небезпека цього методу полягає в тому, що при відсутності попиту виробник ризикує розоритися. Ймовірність банкрутства бізнесу знижується, якщо виробник швидко орієнтується на сучасному ринку і здатний передбачити поведінку нового товару. Зростаючий споживчий попит та великі обсяги продажів дозволяють отримати протягом певного часу хороший дохід, з лишком покриває стартові витрати на оренду приміщення, виробництво, оплату праці працівникам і т. д.

  Метод надбавок і націнок

  Більш ефективним і довгостроковим у бізнесі визнаний метод надбавок і націнок у відповідності з реаліями сучасного ринку. Зокрема, у торгівлі широко практикується ціноутворення за принципом: ціна = закупівельна вартість товару націнка.

  Величина націнки або надбавки варіюється в широких межах і залежить від виду товару. Наприклад, для продуктів харчування обґрунтованою є націнка 25% від оптової вартості товару. Аналогічно, для біжутерії та господарських товарів - до 100%, для автозапчастин - від 30 до 60%. При цьому необхідно обов'язково треба брати до уваги ціну конкурентної продукції, щоб не втратити інтерес споживчої аудиторії.

  В цілому, процес формування ціни для різних товарів може істотно відрізнятися. Індивідуальний підхід у ціноутворенні конкретного товару базується на математичному аналізі ринку. Тут необхідно врахувати такі фактори, як унікальність товару, конкурентоспроможність, інфляція, вплив ринків збуту. Оптимальним рішенням для підприємців-початківців може стати консультація досвідченого маркетолога в конкретній сфері ринку, який дасть поради з приводу того, як вести бізнес.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту