Логотип сайту

Як зберігати шини?

Как хранить шины?

Питання про те, як зберігати шини, стає особливо актуальним два рази в році - напередодні зими і з приходом весни. Для того щоб не зіткнутися з неприємним сюрпризом в той момент, коли прийде пора в черговий раз «перевзувати» автомобіль, змінному комплекту гуми потрібно забезпечити певні умови зберігання в період сезонного простою.

Як правильно зберігати шини: поради

Звичайно ж, зберігати автомобільні колеса набагато краще і зручніше в зібраному вигляді, але, на жаль, не кожен російський автолюбитель може собі дозволити придбання другого комплекту якісних колісних дисків, тому-то і доводиться під час сезонної заміни гуми разбортировывать колеча і надалі зберігати шини окремо.

Як зберігати шини без дисків

 • Автомобільні шини ні в якому разі не можна зберігати на відкритому повітрі або під навісом. При такому неправильному зберіганні гума швидко потріскається і втратить міцність.
 • Зберігати автомобільні шини слід в приміщенні, в якому не буває різких перепадів температури. Це дозволить уникнути утворення на шинах конденсату, під впливом якого гума руйнується.
 • Приміщення, призначене для зберігання шин, має бути чистим, темним і сухим, температура в ньому не повинна бути вище 25*С.
 • Під час зберігання на шини не повинен потрапляти пряме сонячне світло. Шини також не можна зберігати поблизу від опалювальних приладів.
 • Виходячи з усього вищесказаного, ідеальним місцем для зберігання автомобільних шин буде теплий цегляний гараж, чистий і сухий льох або підвал або побутова кладова в будинку або квартирі.

  Як зберігати шини з дисками

 • Перш ніж закласти шини на тривале зберігання, їх необхідно зняти з дисків. Зробити це можна самостійно або в шиномонтажної майстерні. Перед разбортировкой різнокольоровими ниппельными ковпачками позначте кожну шину і запишіть, на якому колесі і в якому напрямку вони стояли.
 • Після зняття добре вимийте шини. Під струменем води за допомогою великої щітки видаліть з них всю насохшую бруд і дрібний щебінь, застряглий в борозенках протектора. Потім висушіть шини (не на сонці) і обробіть їх спеціальним засобом, призначеним для консервації автомобільних покришок.
 • Вертикально в ряд, притуляючи одна до одної, встановіть шини на широкий дерев'яний стелаж або піддон, піднятий над підлогою. Під час зберігання кожні півмісяця повертайте всі шини на оду десяту обороту для того, щоб вони не деформувалися під власною вагою і зберігали ідеально круглу форму. Після повернення завжди перевіряйте встановлення шин - вони повинні стояти строго вертикально.
 • При крайньої необхідності шини можна зберігати в підвішеному стані, але робити це вкрай небажано, так як внутрішня кромка шини в місці зіткнення з гаком може деформуватися.
 • Про те, як треба правильно зберігати шини разом з дисками, читайте в нашій статті Як зберігати гуму.

  Більше відомостей про умови зберігання шин можна знайти в нашій статті Як зберігати колеса.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту