Логотип сайту

Як зробити абзац в ворді?

Как сделать абзац в ворде?

Документ легше читається і краще сприймається візуально, якщо текст поділений на абзаци і має відступ першого рядка. Набираючи текст на комп'ютері за допомогою інтерфейсу Word, немає необхідності початку кожного абзацу неодноразово натискати пробіл. Оформити відступ можна кількома способами, кожний з яких має свої переваги.

Клавіша

Найпростіше зробити абзац в ворді за допомогою клавіші . Для цього потрібно встановити курсор на початку нового рядка і натиснути на клавіатурі. Одноразове натискання клавіші задає відступ, рівний 0,5 дюйма або 1,25 см, два натискання - відступ 2,5 см і так далі. Відступи, створені таким способом, візуально виглядають «правильно», однак якщо знадобиться збільшити або зменшити відступ, редагувати документ доведеться вручну.

Налаштування на око під лінійку

У Ворд 2003, 2007 і 2010 можна зробити абзац на око. Для цього необхідно скористатися горизонтальною лінійкою вгорі сторінки. Якщо лінійка відсутня, слід у вкладці меню «Вид» поставити галочку навпроти команди «Линейка».

Налаштувати абзац по лінійці можна двома способами:

 • Виділити редаговані абзаци. На горизонтальній лінійці підвести курсор до маленького трикутника вгорі «Відступ першого рядка», клацнути по ньому лівою кнопкою миші і, утримуючи, перетягнути в потрібне місце.
 • На перетині горизонтальної та вертикальної лінійок знайти індикатор табуляції (квадратик) і клацати по ньому, поки всередині не з'явиться значок «Відступ першого рядка». Далі клацнути по горизонтальній лінійці там, де повинна починатися перший рядок абзацу.
 • Точна настройка через діалогове вікно «Абзац»

  Для точної настройки відступу використовується вікно «Абзац». Насамперед треба виділити абзаци, для яких встановлюється параметр відступ, і клацнути правою кнопкою миші по виділеному фрагменту. У контекстному меню вибрати «Абзац».

  У вкладці «Відступи та інтервали» знайти групу «Відступ», а в ній графу «Перший рядок». У випадаючому меню вибрати «Відступ», а у віконці «на» вказати значення в сантиметрах. За замовчуванням встановлюється відступ 1,25 див.

  У програмі Word 2010 діалогове вікно «Абзац» можна також викликати, вибравши в меню на вкладці «Головна», а потім у групі «Абзац» - з квадратика зі стрілкою в правому нижньому куті. Далі діяти так, як зазначено вище.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту