Логотип сайту

Як підключити трифазний електродвигун?

Как подключить трехфазный электродвигатель?

Дивіться відео

Як підключити трифазний електродвигун?

Трифазні електродвигуни знайшли широке застосування у вирішенні низки технічних задач: вони незамінні в приводах токарних верстатів, циркулярних пилорам, свердлильних верстатів і т. д. В більшості своїй трифазні двигуни використовуються в промисловості, однак іноді з ними доводиться працювати і в побуті.

У цій статті ми розповімо, як підключити трифазний двигун до однофазної ланцюга.

Три фази в одну

Головна проблема, яка в даній ситуації виникає перед користувачем, відсутність трифазної мережі. Тоді доводиться підключати трифазний двигун до однофазної мережі 220 В. Звичайно, при цьому відбувається невелика втрата потужності, однак двигун виходить, так чи інакше, працездатним.

Фазосдвігающій конденсатор

Існує багато способів підключення трифазного двигуна в однофазну мережу, однак найбільш простий, а тому і найбільш часто використовуваний спосіб, в якому застосовується фазосдвігающій конденсатор, через який живиться третя обмотка двигуна.

Особливості включення

Перш ніж підключати трифазний двигун, подивіться, як з'єднана обмотка двигуна. У тому випадку, якщо вони з'єднані за схемою трикутник (див. малюнок 1), двигун найменше втратить в потужності, двигательв іншому випадку потужність двигуна буде складати близько 70% від потужності, яку він може видати при включенні в трифазну ланцюг живлення.

Важливий момент! На малюнку ви можете бачити клемні колодки, однак у багатьох випадках замість них ви будете мати справу з пучками проводів, і щоб відділити їх один від одного і зрозуміти, до якого контакту відноситься кожний з них, необхідно "продзвонити" контакти за допомогою спеціального приладу, наприклад, мультиметра. У результаті необхідно домогтися попарного з'єднання С1-С6, С2-С4, С3-С5 (див. малюнок 2).

Підключення

Для підключення трифазного двигуна в мережу крім безпосередньо самого двигуна вам знадобляться два конденсатори - пусковий і робочий, а також кнопка. Всі ці елементи необхідно спаяти за наведеною схемою (див. малюнок 2).

Розрахунок конденсаторів

Для розрахунку необхідної номінальної ємності робочого конденсатора необхідно двигательскористатися формулою - Ср=4800*I/U або Ср=66*P, де I, U, P - сила струму, напруга, потужність ланцюга відповідно. Номінал пускового конденсатора, як правило, береться в три рази більше номіналу робітника. До речі, якщо потужність вашої ланцюга менше кіловата, можна обійтися без пускового конденсатора.

Самостійно або за професійною допомогою?

Як бачите, завдання підключення трифазного двигуна в однофазну ланцюг не така вже складна, хоча ряд спеціальних інструментів вам все ж знадобиться. Конденсатори і кнопка коштують копійки, а ось мультиметр і паяльник - це вже інша розмова, так що, може, краще покликати на допомогу професійного електрика?

Читайте також:

  • Як підключати двигун на 220
  • Як підключати двигун на 380
  • Як вибрати стабілізатор
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту