Логотип сайту

їдять курки?

Что едят курицы?

Як відомо, кури - абсолютно невибагливі птахи, і вирощувати їх в домашніх умовах не складе труднощів навіть починаючому птицеводу. Єдине, на що варто звернути увагу - їх годування.

Розглянемо, що їдять курки.

Раціон курей

 • Як правило, в домашніх умовах основний корм курей - всі різновиди зернових культур. Найбільш популярні з них - ячмінь, овес і пшениця. Цим зерном кури можуть харчуватися хоч цілий рік без шкоди для їх продуктивності та здоров'я.
 • Якщо кури часто знаходяться на землі, то вони охоче знайдуть для прожитку черв'яків, личинок, насіння рослин і невеликих комах.
 • Важливо, щоб у раціоні була трава. Вона не тільки корисна, але і добре підвищує несучість. Взимку траву можна замінити звичайною капустою.
 • Кукурудза - один з кращих кормів. Її жири і крохмаль допомагають курям переносити сильні морози. А якщо давати горох, боби або сочевицю, то птахи почнуть значно краще нестися.
 • Домашні кури з полюванням і столові залишки, що значно скоротить витрати на їх утримання. Не страшно, якщо буде потрапляти невелика кількість м'яса - це поліпшить стан їх оперення.
 • Комбікорми. Для поповнення нестачі вітамінів (особливо, якщо кури не знаходяться на землі) потрібно додавати комбікорму. Важливо знати, скільки комбікорму їдять кури. Середня норма - близько 85 грамів на курку. Взимку необхідно давати більше комбікорми, ніж влітку.
 • Багатьом не зрозуміло, чому курки їдять свої яйця. Відповідь насправді проста - їм просто не вистачає кальцію. Щоб усунути цю проблему, можна додати в раціон крейда, черепашник або великий пісок. Ще один хороший варіант - зібрати шкаралупу від використаних яєць, дрібно перемолоти і додавати курям в повсякденну їжу. Якщо у вас немає великої кількості яєць, можна подрібнити дрібні черепашки.

  Примітка: не варто застосовувати дуже різноманітний корм, інакше кури стануть вибагливими і почнуть набирати у вазі. Загальна кількість корму не повинна перевищувати 150 - 170 грамів на птицю. Більше інформації про годуванні ви можете отримати в статті Чим годувати курей.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту