Логотип сайту

Хто такий песиміст?

Кто такой пессимист?

Існує два протилежних погляди на життя - песимізм і оптимізм. Розглянемо, хто такий песиміст, що характерно для його світогляду.

Слово «песиміст» прийшло в російську мову з грецької мови - pessimis, тобто негативний, негативний. Песимісти - це люди, які все навколишнє бачать в похмурому світлі, не вірять в краще, не чекають від життя нічого гарного.

Особливості світогляду песимістів:

 • Песимісти не вірять у щирість намірів людей, можливість здійснювати ними позитивні вчинки. У будь-якій дії людини вони бачать егоїстичні інтереси, прагнення отримати вигоду.
 • Будь-які зміни в суспільстві хвилюють песимістів, так як вони не чекають від них нічого доброго, не вірять у прогрес, у поліпшення ситуації в країні, в можливість досягти народом процвітання, благополуччя. Їм здається, що все марно, так як негативних наслідків прогресу, в якій би галузі суспільного життя він не відбувався, набагато більше, ніж позитивних.
 • Песимісти похмуро дивляться на своє майбутнє. Вони не чекають нічого хорошого в житті. Для них вона навіть не в смужечку - чорну і білу, а завжди сіра. Такі люди навіть щось радісне в житті беруть з насторогою, бо впевнені - за все треба платити, і після щасливих хвилин обов'язково прийдуть нещасливі або навіть трагічні.
 • Складно бути песимістом? Звичайно, так. Страшно прожити життя, не вірячи в хороше, щирість почуттів людей, жити без надії на краще, та й просто на щастя. Звичайно, не можна дивитися на життя через рожеві окуляри, закривати очі на негативні сторони життя. Але, бачачи їх, людина повинна прагнути виправити щось, домогтися кращого, а не опускати руки і чекати від життя тільки ударів долі, як це роблять песимісти.

  Хто такий оптиміст? Про це можна прочитати в статті на нашому сайті, Як стати оптимістом.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту