Логотип сайту

Як навчитися нотах?

Как научиться нотам?

Дивіться відео

Як навчитися нотах?

Навчитися читати нотну грамоту не так складно, як може здатися на перший погляд. Головне запастися терпінням і старанністю. Основних нот всього сім, а значить і часу для їх засвоєння потрібно не так вже й багато. Про те, як навчитися нотах, читайте далі в нашій статті.

Навчання нотній грамоті

Щоб навчитися нотах, вам буде потрібно

 • Синтезатор або фортепіано;
 • Нотний зошит;
 • Простий олівець.
 • Інструкція навчання нотній грамоті

 • Для початку знайдіть час для навчання, розслабтеся і уважно вивчіть розкладку клавіш на фортепіано або синтезаторі. При уважному розгляді інструменту ви виявите циклічно повторювані набори клавіш, які носять назву "октави". Октава - це і є сім основних нот, які вам належить освоїти.
 • Натисніть першу білу клавішу будь октави "до". За нею на праву сторону йде нота "ре", "мі", "фа", "соль", "ля", "сі". Після ноти "сі" октава закінчується і починається нова октава, знову ж таки з ноти "до". Щоб швидше запам'ятати ноти октави, програйте їх кілька разів і заспівайте вголос.
 • При детальному вивченні інструменту ви також можете виявити чорні клавіші. Між нотами "до" і "ре" розташовується чорна клавіша - нота "до-дієз" або "ре-бемоль". Таким чином, одна і та ж нота має дві назви. В залежності від музичного твору назви ноти можуть змінюватися. За аналогією спробуйте самостійно назвати три наступні чорні клавіші.
 • Тепер настав час скористатися нотним зошитом, в якій на чистих білих аркушах будуть надруковані рядки з п'яти горизонтальних смужок. Намалюйте чорний кружечок під нижньою смужкою в першій сходинці і перекресліть його короткою горизонтальною лінією. Ви написали першу ноту октави - "до". Нота "ре" виглядає як чорний кружечок, розташований прямо під нижньою лінією рядка. Нота "мі" - кружечок, який наноситься поверх нижньої лінії строчки. Нота "фа" розташовується між нижньою і наступної лініями. Нота "соль" знаходиться на другій лінії знизу нотного рядка. Нота "ля" - за аналогією на рівень вище "сіль". Нота "сі" розташовується на третій лінії. Вище по лініях починається нова октава, знову ж таки з ноти "до".
 • Тепер будемо вчитися записувати "до-дієз". Дана нота виглядає так само, як і "до". Єдина відмінність - це значок "дієз" прямо перед нотою, який зовні дуже нагадує грати на клавіатурі телефону. Щоб записати ноту "до-бемоль", перед нотою "до" слід поставити знак "бемоль", який виглядає як латинська літера b. Щоб закріпити матеріал, по черзі приписуйте до кожній ноті значки і одночасно програвайте їх на інструменті.
 • Тепер останнє і ключове вправу. Взявши в руки зошит, запишіть на вільних рядках будь ноти. Потім підійдіть до фортепіано або синтезатора і спробуйте програти їх. Коли ви зможете швидко, без запинки орієнтуватися в нотах і відтворювати їх на музичному інструменті, можна буде сміливо сказати, що ви навчилися нотній грамоті. Головне багато і старанно практикуватися.
 • Ще кілька порад, які допоможуть вам краще орієнтуватися в нотах, ви знайдете в нашій статті - Як читати ноти. Якщо ж ви хочете освоїти нотну грамоту для гітари, вам корисно буде прочитати ще одну нашу статтю - Як читати табулатури для гітари.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту