Логотип сайту

Що таке макет?

Что такое макет?

Слово "макет" походить від французького слова "maquette" , що означає "масштабна модель". Що ж таке макет?

Макетом прийнято називати зменшену копію оригінального виробу або проекту, позбавлену інтерактивних функцій, пов'язаних з об'єктом. Макет використовується для того, щоб продемонструвати який-небудь виріб або проект в тих випадках, коли з якихось причин немає можливості показати оригінал.

Розглянемо кілька різновидів макетів, ті сфери. у яких він використовується, а також з чого можна його зробити.

Макет в архітектурі

При забудові якої-небудь території новими будинками, або при зведенні якого-небудь конкретного будинку, будівельна компанія часто спочатку демонструє потенційним покупцям макет тієї території і тих будівельних об'єктів, які будуть збудовані. Це і називається архітектурною макетом. Прикладом можуть служити макети будинків з паперу. Як їх можна зробити, читайте у статті Як з паперу зробити будинок. Макети роблять також з пінопласту, пенокартон.

Макет в інтер'єрі

Схоже архітектурного макета являє майбутній вигляд будівлі, але тільки зсередини, а не зовні. Допомагає при дизайні будівель, приміщень, квартир.

Макет в літературі

В літературі також існує свого роду макет - він являє собою точну копію (включаючи всі знаки, кількість сторінок, переходи між сторінками, малюнки та інше) тієї книги або журналу, які відправляються в друкарню. Називається така копія оригінал-макет". Детальніше про це та інші етапах підготовки видання до друку читайте у статті Як роблять книги.

Макет в автомобілебудуванні

Такий макет носить запозичене назва - "концепт-кар". Він являє собою прототип будь-якого автомобіля. Причому необов'язково того, який буде створений. Це може бути і фантастичний автомобіль, або автомобіль з мультфільму. Головне тут - показати дизайн і новизну моделі авто.

Макети сайтів

Дизайн макет сайту - це демонстративна версія майбутнього сайту: як він буде виглядати після того, як наповниться інформацією, контентом, рекламою та іншим необхідним. Макет сайту не інтерактивний - то є пункти меню на цій стадії розробки сайту не активні. Такий макет являє собою лише набір картинок - і називається тому графічним макетом.

Після того, як замовник затверджує графічний дизайн-макет сайту, цей макет починають з допомогою програм і команд перетворювати в динамічний макет.

При створенні дизайн-макетів деякі спрощують собі завдання і користуються вже готовими шаблонами для оформлення сайту, або створюють свої шаблони. Як це зробити, ви можете прочитати в нашій статті " Як створити шаблон. Однак більш просунуті користувачі стверджують, що використання шаблонів позбавляє майбутній сайт оригінальності, родзинки і може вплинути на його подальший розвиток.

При створенні дизайн-макета із замовником обговорюються такі основні пункти, як:

  • чи сайту і його сторінок фіксований розмір, або його можна буде змінювати.
  • наскільки повинні відрізнятися за своїм оформлення головна сторінка сайту від інших його вкладок і сторінок. В ході цього обговорення найчастіше всі сторінки сайту дробляться на кілька груп з якого-небудь логічного принципу. І для кожної групи розробляється свій дизайн.
  • Докладніше про те, як створюються макети для сайтів, ви зможете довідатися в нашій статті " Як створити макет.

    Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту