Логотип сайту

Що псує людей?

Что портит людей?

Що псує людей? Прийнято вважати, що псують людину суспільство і обставини. Частково це так і є, але не завжди. Швидше, той чи інший шар соціуму (наприклад, погана дворова компанія) сприяє розвитку вже наявних у особистості схильностей. Прищепити ж їх спочатку можуть лише ті, хто оточує людину з перших днів його перебування на Землі.

Суспільство

Шевелящийся попискивающий згорток - ось і все, що представляє собою новонароджений. Поки що він не здатний творити погані чи добрі справи. Не схильний він до цього і тоді, коли навчиться ходити й говорити. У свою чергу, цей час можна вважати ключовою точкою, з якої починається формування основних рис особистості.

На даному етапі розвитку вектор ставлення до світу задається тими, хто знаходиться в постійному контакті з малюком, спілкується з ними. Саме в ці роки відбувається основне «програмування» особистості на хороші і погані справи. Тобто в неї закладаються різні ступені ймовірностей для подальшого розвитку.

У більш пізньому віці велику роль при виборі рішень стане грати саме ця база і вміння правильно відокремлювати добро від зла. З тими самими наркоманами можуть спілкуватися багато, але це не означає, що кожен стане уподібнюватися їм.

Обставини

Як і у випадку з товариством, негативні обставини не завжди призводять до зміни людини в гіршу сторону. Оскотиниться може лише та особа, що отримала високу частку таких ймовірностей на ранньому етапі розвитку від близьких.

Сильні потрясіння не обов'язково змусять доброчесної по натурі людини ненавидіти всіх і вся. Набагато частіше він лише абстрагується від суспільства взагалі.

Що посієш, те й пожнеш

Чи означає все вищесказане, що закладені у дитинстві погані особистісні орієнтири будуть брати верх життя? Зовсім ні. Проводячи аналогію з агрономією, можна говорити, що навіть з неякісних насіння вдасться вивести гідний урожай.

Просто зробити це буде важче, ніж при роботі з еталонними саджанцями, які можуть цвісти і в суворих умовах. А ось відсутність поливу, світла і тепла не всьому протязі життя такого рослини дасть обліз неохайний кущ без плодів. Також йдуть справи і з ймовірностями прагнення до добра і зла, що закладаються в основу особистості.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту