Логотип сайту

Як садити картоплю?

Как сажать картошку?

Дивіться відео

Як садити картоплю?

Багато міські жителі, раніше ніколи не працювали на землі, обзавівшись дачною ділянкою, перебувають у впевненості, що вже картоплю на своєму городі вони точно зможуть виростити, адже це ж так просто - викопав ямку, кинув у неї картоплину, засипав його землею, і врожай вже гарантовано. Яке ж буває розчарування таких горе-городників, коли з трьох мішків картоплі, посаджених таким чином, восени їм вдається зібрати лише два мішки бульби.

Виявляється, навіть у такій простій справі, як посадка картоплі, все ж є свої маленькі хитрощі і секрети, які допомагають отримати багатий врожай. Про деякі з них ми вам зараз і розповімо.

Як треба садити картоплю - загальні правила і корисні поради.

Незалежно від того, яким способом ви будете садити картоплю - вручну або за допомогою культиватора, вам спочатку слід подбати про вибір і попередньої підготовки якісного посадкового матеріалу.

Посадкову картоплю. Яким він повинен бути?

Якщо ви не перший рік вирощуєте картопля, тоді вам потрібно ще восени починати відбирати бульби для посадки. Для цього заздалегідь, поки картопляне бадилля ще зелена, кілочками позначте найбільш потужні і сильні рослини. Восени ж, коли будете копати картоплю, вибирайте посадкові бульби саме від цих, кращих, кущів. Оптимальний розмір бульби призначеного для посадки - завбільшки з куряче яйце. Якщо ж ви садите картоплю вперше або просто хочете випробувати нові сорти, придбайте насіннєву картоплю в хорошому садівничому магазині.

Підготовка картоплі перед посадкою

 • За три-чотири тижні до посадки починайте пророщувати картоплю насіннєву. Спочатку промийте бульби в розчині марганцівки, потім розкладіть їх в один шар на піддонах і поставте піддони в добре освітлене тепле місце (t 20-22°С).
 • Раз у два дні обприскуйте бульби і обережно перевертайте їх. Для кращого результату можна чергувати обприскування: один раз обприскувати чистою водою, наступного разу - свіжоприготованим розчином золи або мінеральних добрив.
 • Через два тижні, коли на бульбах з'являться міцненькі, зелені паростки, переставте піддони в більш прохолодне місце, наприклад, на засклену веранду.
 • Коли садити картоплю

  Оптимальні строки посадки картоплі в середній смузі - середина травня. Але ця дата дуже умовна, тут все залежить від погоди. Необхідно дочекатися, коли грунт просохне і прогріється до 10°С, і тільки після цього приступати до посадки. Згідно з народними прикметами, час посадки картоплі приходить тоді, коли молоді листочки на березах стануть розміром з копійку.

  Де садити картоплю

 • Не садіть картоплю з року в рік на одному і тому ж місці, дотримуйтесь правил сівозміни. Кращі попередники для картоплі - кабачки, огірки, гарбузи, патисони та озиме жито. Також можна саджати картоплю на ділянці, де перед цим росла кукурудза, капуста або квасоля.
 • Землю під картоплю починайте готувати ще на початку минулої осені - перед переорюванням внесіть в грунт сечовину і суперфосфат. Якщо грунт дуже важка, крім добрив додайте в неї річковий пісок.
 • Садіть картоплю в свежевспаханную, ще вологу землю.
 • Як садити картоплю вручну

 • Насамперед слід зорати культиватором і разбороніть землю на ділянці, призначеній під картоплю.
 • Для того щоб грядки були рівними, розмітьте напрям першої з них. Розташовуйте грядки у напрямку «північ - південь», а не «захід - схід». У країв протилежних сторін ділянки один проти одного вбийте кілки і натягніть між ними шпагат - це і буде напрям першого ряду картоплі.
 • У початку цієї лінії штиковою лопатою викопайте першу лунку глибиною приблизно 15 див. Тут слід сказати, що садити картоплю краще з помічником - ви копаєте, а помічник укладає в ямки бульби. Отже, після того як помічник опустив картоплину в лунку, засипте ямку землею, зробіть неширокий крок і викопайте наступну лунку.
 • Продовжуйте весь цей процес, поки не дійдете до кінця ділянки. В результаті у вас повинен вийти рівний ряд картоплі, висадженої з інтервалом в 40-45 см, який відповідає середній ширині вашого кроку.
 • Наступний ряд розмітьте аналогічним чином, розташовуючи його на відстані 85-95 см від попереднього.
 • Невеликий рада: для підвищення врожайності в кожну лунку перед закладкою в неї картоплини, насипайте по дві-три жмені перегною, змішаного з добривами.

  Як садити картоплю з допомогою культиватора

  Швидко посадити картоплю на великій ділянці землі можна в тому випадку, якщо у вас в господарстві є мотоблок і картоплесаджалка навісна. Принцип її дії полягає в тому, що у картоплесаджалки є спеціальний плужок, який риє паралельні борозни заданої глибини на рівній відстані один від одного, і бункер-дозатор, тут же викладає в борозни бульби картоплі. Відразу після того як картоплини виявляються в борознах, їх засипає землею спеціальний окучник, вмонтований в картоплесаджалку.

  Інші поради городникам, які мріють про великі врожаї картоплі, містяться в статті Як посадити картоплю.

  Різноманітні відомості про інших городніх культурах шукайте на нашому сайті в розділі Овочі.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту