Логотип сайту

Які були перші комп'ютери?

Какие были первые компьютеры?

Дивіться відео

Які були перші комп'ютери?

Історія появи комп'ютера йде в глибину століть. Якщо говорити про обчислювальній техніці, то найперше пристрій для рахунку - китайські суан-пан. Далі можна помітити давньогрецький абак з дерева. В якості інструментів рахунку виступали камінці та пісок. Пізніше пристрій довели до розуму" римляни, замінивши матеріал на мармур і почавши використовувати мармурові кульки.

Коли було створено перший комп'ютер?

У 1642 році Блез Паскаль винайшов першу лічильну машину, а пізніше, в 1673 році, Лейбніц створив прототип майбутніх арифмометров. Його машина вміла здійснювати прості дії - додавання, множення, віднімання, ділення.

Чарльз Беббидж розробив ідею створення обчислювальної машини, яка повинна працювати на основі програми. Але можливостей техніки того часу (а йшов 1823 рік) не вистачило, щоб реалізувати этуидею. Хоча спроби велися протягом 70 років. Подробиці можна дізнатися зі статті Хто винайшов комп'ютер.

Лише через століття з гаком (у 40-х роках 20 століття)розробили машину на основі програми.

Перша ЕОМ (електронно-обчислювальна машина) була створена у 1946 році американськими вченими. Один з них - Джон фон Нейман, завдяки якому в "начинку" сучасних обчислювальних машин входить:

 • процесор;
 • пристрій вводу-виводу;
 • арифметичне пристрою;
 • пам'ять для зберігання даних.
 • Ця ЕОМ була названа "Eniac". Паралельно робота над створенням ЕОМ успішно велася в Англії і в СРСР (МЕСМ і БЕСМ).

  Перші комп'ютери: їх вид і подальший розвиток

  Якими були ці перші комп'ютери? Дуже несхожими на сучасні варіанти - вони були просто величезними. В них працювало безліч електронних ламп, і одній машині відводилася велика кімната. Складно уявити, адже правда?

  Габарити комп'ютерів зменшилися з 1948 р., коли з'явилися перші транзистори. В 1965 р. був випущений перший міні-комп'ютер. Це заслуга компанії Digital.

  У 1958 р. Джек Кілбі придумав спосіб розмістити кілька транзисторів на одній пластині напівпровідника. У 1959 році Роберт Нойс ще більш удосконалив цей спосіб. Так були створені інтегральні схеми, на яких вперше в 1968 р. випустили комп'ютер PDP-8. Далі комп'ютерна фірма Intel зайнялася продажем мікросхем.

  З того часу комп'ютери ставали усе досконаліше, компактніше, могутніше. Куди приведе їх прогрес? Ви дізнаєтеся багато цікавого про цих машинах і їх роботі, заглянувши в спеціальний розділ Комп'ютери.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту