Логотип сайту

Що таке бор?

Что такое бор?

Просте і коротеньке слово "бор" має на диво багато значень - це і хвойний ліс, і хімічний елемент, і скандинавський бог, і рослина... Бор можна зустріти навіть в космосі! У цій статті розповімо, що таке бор у всіх сенсах цього слова.

Бор як хвойний ліс

Бор - це народна назва соснового лісу, який росте на сухих піщаних грунтах. Крім хвойних дерев в такому лісі можна зустріти берези, горобини, а також ягідні чагарники, лишайники і мохи.

Бор як хімічний елемент

Бор - безбарвне, сіре або червоне речовина кристалічної природи або темна речовина аморфної структури. Бор володіє винятковою твердістю, що пояснює його застосування в якості зміцнюючого речовини для композиційних матеріалів.

Бор як бог

Бор - бог скандинавської міфології, син першого людини Бурі і батько Одіна. Роль Бору в міфології, на жаль, не ясна, дослідники поки не виявили вказівок на причину, по якій йому поклонялися скандинавські язичники.

Бор як рослина

Бор - це рід злакових рослин, широко поширених в лісовій зоні Північної півкулі. Насіння бору поширюються хребетними тваринами, мурахами, а також вітром.

Бор як аномалія

Бором називають також аномально високу хвилю, що виникає під час припливів в гирлах річок вузьких затоках. Бори в цьому розумінні найчастіше використовуються серфінгістами.

Бор на Місяці

Так, Бор є і на Місяці, в даній ситуації під словом розуміється іменний ударний кратер на поверхні нічного світила, обсяг якого становить 4498 км2.

Більше цікавого читайте у розділі Визначення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту