Логотип сайту

Що таке морфологія?

Что такое морфология?

Саме поняття «морфологія» походить від двох грецьких слів: «форма» і «вчення». Таким чином, на питання «що таке морфологія» логічний відповідь: «вчення про форму або будові чого-небудь».

У лінгвістиці

Термін «морфологія» в основному застосовують по відношенню до лінгвістики і будові мови. Під цим поняттям тут приймають розділ, об'єктом якого є слово і його значущі частини. В її завдання входить визначення слів, як об'єктів природних мов. Також - опис внутрішньої структури слова і тих граматичних значень, що виражаються всередині нього.

Звід правил мови

У сукупності з синтаксисом морфологія становить граматику, іноді означаючи і частина мовної системи, ту, в якій повинні міститися правила побудови і змісту слів певної мови. Таким чином, морфологія як розділ лінгвістики включає в себе своєрідне узагальнення відомостей про різноманітних морфологічних правила конкретних мов.

Морфеми

Всі ми вивчали в рамках шкільної програми, з чого складається слово і на які частини воно може ділитися. Префікс, корінь, суфікс, закінчення. Значущі частини слів у мовознавстві і називаються морфемами. Вони повідомляють словами ті чи інші значення. Існують також певні моделі освіти і зміни слів. А морфологія як наука вивчає, відповідно, це словоизменение і словотвір. Детальніше про морфології в лінгвістиці і мовознавстві читайте в нашому матеріалі Що вивчає морфологія.

У біології

Цей термін можна зустріти і в інших науках. Наприклад, в біології. Тут вона вивчає зовнішню будову організмів: форму, структуру, зразки. А також - внутрішню будову (наприклад, морфологія людини або анатомія). Таким чином, в біології - це дисципліна, яка повинна визначати відмінності видів організмів один від одного.

У ботаніці

Тут фітоморфологія - розділ, що вивчає закономірності будови і формоутворення рослин. Завданням, яке стоїть перед цією наукою, в широкому сенсі є опис і називання усіх органів і тканин організмів рослин, вивчення формотворчих процесів з метою встановлення закономірностей і аномалій - як в індивідуальному, так і в історичному плані розвитку.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту