Логотип сайту

Як навчитися підтягуватися з нуля?

Как научиться подтягиваться с нуля?

Дивіться відео

Як навчитися підтягуватися з нуля?

Підтягування є базовим вправою в легкій атлетиці. Вони чудово розвивають спину і дозволяють варіювати навантаження на різні м'язи. Проте навіть у тих, хто має міцні руки, можуть виникнути великі труднощі при подтягиваниях. Все тому, що ця вправа вимагає певної підготовки. Розглянемо, як навчитися підтягуватися з нуля.

Який турнік потрібен для підтягувань

Цей просте питання може викликати у новачка в ступор. Однак турнік в подтягиваниях відіграє вкрай важливу роль, особливо для початківця.

Той, хто має добре розвинені м'язи спини, може використовувати широкий турнік. Новачку ж краще підбирати турнік більш вузький. Поперечина має бути такою, щоб при хваті пальці змикалися. Крім того, стійки перекладини повинні мати досить широке відстань, щоб можна було здійснювати різного роду хвати: широкий, звичайний і вузький. Якщо є можливість займатися в спортзалі, то їй слід скористатися, так як турнік в обладнаних залах більш зручний і дозволяє варіювати навантаження на різні групи м'язів.

Зі скількох повторень починати

Підтягування є досить складною вправою в освоєнні. Якщо практично будь-яка вправа дозволяє підбирати вага таким чином, щоб починати з 10-12 повторень, то у випадку з підтягуванням підбір ваги просто неможливий. Адже людині доведеться тягнути весь свій вагу. Саме тому спочатку багатьом здається, що підтягування є неймовірно важким вправою. Однак якщо починати з двох-трьох повторень за один підхід, то поступово м'язи зміцніють і кількість повторів можна буде збільшувати.

Який хват краще для новачка

Крім звичайного, вузького і широкого хвата розрізняють ще й хват на біцепс. Широкий хват призначений для більш сильних спортсменів, хоча деякі з них здатні з легкістю освоїти даний хват на увазі особливостей суглобів. Інші ж, навпаки, з працею опановують широкий хват з-за обмеженої рухливості суглобів скелета.

Для новачка оптимальним є звичайний хват (руки на ширині плечей), долонями вперед. Це стандартний хват, який добре розвиває спину. Вузький хват орієнтований на ізольовану навантаження для м'язів спини. Хват на біцепс є вправою, аналогічним підйому гантелей, при цьому невелика навантаження виявляється на м'язи спини. Він здається багатьом новачкам найбільш простим в освоєнні, проте через малу навантаження на м'язи спини, сам по собі він не ефективний.

Відпочинок і безпека

Новачкові рекомендується починати з двох-трьох повторень з перервами в одну хвилину і трьома-чотирма підходами за сесію. Підтягуватися краще раз в два дні, поступово збільшуючи кількість повторень.

Не варто під час підтягувань допомагати собі ривками - це не тільки робить вправу малоефективним, але і надає зайве навантаження на ліктьові суглоби. Ноги під час вправи потрібно тримати разом, підборіддя ледве стосується поперечини. Повернення у вихідне положення потрібно виконувати неспішно, знову ж таки, без ривків.

Додаткові подробиці ви можете дізнатися в статті Як навчитися підтягуватися.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту