Логотип сайту

На що ловити плотву?

На что ловить плотву?

Плотва - досить популярна і поширена в середній смузі риба. Зловити її нескладно, але необхідно враховувати особливості її поведінки в різний час року.

Літо

Влітку плотва активно годується після весняного нересту. Риба збирається в невеликі косяки і починає поклев на відстані 15 см від поверхні води, на світанку. Ловити в цей час можна на поплавкову вудку, на мормишку з боковим кивком, завдяки якому можна підбирати різні за вагою блешні. В якості наживки можна використовувати мотиля, опариша і дощового черв'яка невеликого розміру.

Осінь

Восени зазвичай ловлять маховою вудкою. Наживка та ж, що і влітку. Можна додати ще перловку і хліб.

Зима

Взимку плотва менш обережна з-за голоду. Добре ловиться на вудку з кивком. Найбільш підходяща наживка - мотиль або опариш, насаджений на мормишку.

Весна

Навесні плотва йде на нерест. Ловлять її в цей час року на фідер з чутливою оснащенням. Снасті з поплавком в цей час року користуються успіхом. А в якості наживки краще використовувати червоного каліфорнійського черв'яка. Плотва вдало клює ще на двох опаришів, так званий бутерброд або на зерна пшениці чи конопель.

Корисні поради

Вудку зазвичай використовують з волосінню довжиною 4-6 метрів і ловлять з берега або з човна. При високих і дуже низьких температурах переважно ловити плотву на живу принаду, в період теплої погоди - на рослинну.

Додаткову інформацію про те, як зловити плотву, шукайте статтях розділу Ловля риби:

  • Як ловити плотву
  • На що ловити рибу
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту