Логотип сайту

Що таке гормон?

Что такое гормон?

Гормон - біологічно активна речовина органічної природи, що надає регулюючий вплив на обмін речовин і фізіологічні функції організму. У цій статті детальніше розповімо, що таке гормон, а також розглянемо його роль в процесі життєдіяльності.

Як працюють гормони?

За великим рахунком роль гормонів полягає в забезпеченні стабільної роботи організму. При певному зовнішньому або внутрішньому подразник починається або, навпаки, призупиняється вироблення відповідного гормону. Центр управління гормонами - гіпоталамус.

Види гормонів

Гормони є не тільки у людини, але також у тварин, рослин і навіть комах. Видів гормонів досить багато, але в широкому сенсі є два типи гормонів - стероїди і пептиди. Стероїдні гормони виробляються залозами і статевими залозами холестерину. Яскравий представник стероїдів - кортизол, так званий гормон стресу, який призводить організм у стан відповіді на потенційну загрозу. Пептиди регулюють обмін речовин. Типовий представник пептидів - гормон росту, який дає організму можливість спалювати жир і нарощувати м'язи. Про це гормоні читайте в статті Що впливає на зростання.

Порушення гормонального фону

Порушення гормонального фону - серйозна проблема. Людина з порушеним гормональним фоном постійно роздратований, не може чинити опір стресу, швидко стомлюється. Крім того, дана проблема породжує порушення обміну речовин, зниження статевого потягу, ожиріння і т. д.

Про те, як боротися із даною проблемою, читайте у статті Як відновити гормональний фон.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту