Логотип сайту

Що таке екс?

Что такое экс?

У слова «екс» безліч значень. Воно може бути і приставкою, і скороченням, і абревіатурою. Про те, що таке «екс», читайте в нашій статті. А дізнатися про інших словах ви можете на нашому сайті в розділі Визначення.

«Екс-» як приставка

Найпоширеніше значення приставки «екс-» - «колишній» або «минулий». В такому варіанті вона пишеться через дефіс: наприклад, «екс-директор» («колишній директор»), «екс-власник» («колишній власник»), «екс-президент» («колишній президент»).

Крім того, приставка «екс-» може бути частиною іноземних слів, що позначає вихід, рух назовні. Наприклад, «ексгумація» - витяг поховання із землі, «экспатриация» - висилка людини з країни.

«Екс» як скорочення

Розібратися, що означає «екс» як самостійне слово, досить просто, якщо знати значення приставки. Дуже часто «екс» в розмовній мові використовують як скорочення, наприклад, від «екс-бойфренд». Є і специфічне значення: російські революціонери початку XX століття називали «эксом» експропріацію - пограбування в цілях фінансування революційної діяльності.

«ЕКС» як абревіатура

Крім приставки і скорочення, «ЕКС» може використовуватися і як абревіатура. Найчастіше під цим розуміється електрокардіостимулятор. Більш узкоспециальное значення - екстрене кесарів розтин.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту