Логотип сайту

лікує ендокринолог?

Что лечит эндокринолог?

Не складно здогадатися, що ендокринолог є лікар, який спеціалізується в питаннях діагностики, лікування і профілактики порушень ендокринної системи. Звичайно, з такого визначення, мало що стає зрозумілим, а тому, перш ніж говорити, що лікує лікар ендокринолог, варто розібратися, що являє собою ендокринна система.

Ендокринна система: що це

Ендокринна система дуже важлива складова нашого організму, вона регулює діяльність практичні всіх внутрішніх органів і систем за рахунок гормонів, що виділяються залозами внутрішньої секреції. Така робота забезпечує певну сталість внутрішнього середовища організму, називається нормою. Будь-яке відхилення від цієї норми, пов'язане з порушенням діяльності саме цієї системи, - ось що лікує ендокринолог.

Мета лікаря ендокринолога

Порушення ендокринної системи називають ще гормональними порушеннями. Саме вони є метою лікаря-ендокринолога - виявити, діагностувати, призначити правильне лікування (гормональне, як правило).

Найбільш часта група захворювань, якою займаються ендокринологи - це порушення діяльності щитовидної залози. Наприклад, це гипотириеоз (недостатня вироблення специфічних гормонів щитовидної залози - тироксину) або гіпертиреоз (надлишкова вироблення гормону).

Ендокринні захворювання, як правило, виявляються лікарем загальної спеціалізації (терапевтом, гінекологом, педіатром і т. д.). Вони дають направлення на відвідування ендокринолога, якщо у скаргах пацієнта є підозра на ендокринні порушення.

Крім того, існують ендокринологи вузької спеціалізації:

  • Гінеколог-ендокринолог, ендокринолог-хірург, диабетолог, ендокринолог-генетик. Їх мета - виявлення ендокринних порушень в рамках своєї спеціалізації (наприклад, у гінеколога-ендокринолога це виявлення та лікування ендокринних порушень, що викликають збої менструального циклу, проблеми лактації, репродукції тощо).
  • Дитячий ендокринолог. Мета - порушення статевого розвитку, зростання, діабет та інші гормональні порушення дитячого організму.
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту