Логотип сайту

Що таке антологія?

Что такое антология?

Іншомовні слова міцно увійшли в російську мову. Вони є її невід'ємною складовою частиною. Іноді буває дуже цікаво дізнатися, з якої мови прийшло те чи інше слово, яке його значення в мові - оригіналі. І часом дивуєшся, як змінилося значення слова, що потрапив у російську мову. Одним з таких слів є слово «антологія» Що таке антологія? Що воно означає і де вживається?

Антологія: всі значення

Антологія має грецьке походження, у перекладі з цієї мови воно означає «збори квітів, квітник». Як же измелилось дане значення в російській мові?

У російській мові слово «антологія» позначає зібрання творів, окремих творів, зібраних в єдиному збірнику. Часто це невеликі за обсягом твори різних авторів.

За якими ознаками можуть бути зібрані твори до антології?

 • Єдність жанру. Наприклад: "Антологія сатиричних статей 19 століття."
 • Тематичне єдність. Наприклад: "Антологія творів радянських авторів про Великій Вітчизняній війні."
 • Якийсь формальний ознака, наприклад, рік випуску даних творів. Наприклад: "Антологія оповідань 2014 року."
 • Таким чином, антологія - це твори, зібрані в одну збірку. Звичайно, дане значення далеко від слова «квітник», але віддалена схожість, погодьтеся, все ж є. Квітник - це композиція кольорів, в якій поодинокі різноманітні квіти складають прекрасне ціле, яким ми захоплюємося. Так і в антології зібрано розрізнені окремі твори, які у своїй єдності доставляють насолоду читачам.

  Матеріал про інших словах можна знайти в розділі нашого сайту Визначення.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту