Логотип сайту

Як відкрити диспетчер завдань?

Как открыть диспетчер задач?

Дивіться відео

Як відкрити диспетчер завдань?

Диспетчер завдань - це сервіс, що дозволяє переглянути програми, процеси і служби, що працюють на комп'ютері. Крім того, диспетчер дає можливість оцінити швидкодію системи, статистику мереж і переглянути поточних користувачів. Диспетчер завдань - найважливіший елемент системи, працювати з яким повинен вміти кожен користувач. У цій статті розповімо, як відкрити диспетчер завдань на прикладі ОС Windows (Віндовс).

Швидкий запуск

В системі Windows закладена спеціальна "гаряча" комбінація клавіш, що дозволяє швидко запустити диспетчер завдань, а саме - "Ctrl Shift Esc". Відразу після натискання комбінації ви побачите вікно диспетчера.

Запуск з панелі управління

Якщо забули "гарячу" комбінацію, можна скористатися можливістю запуску диспетчера з панелі управління:

 • Відкрийте меню "Пуск", далі "Панель управління".
 • У меню панелі управління знайдіть розділ "Система" і натисніть на посилання "Перегляд запущених процесів в диспетчері завдань".
 • Диспетчер задачГотово!
 • Запуск за допомогою пошуку

  Якщо ви забули і гарячу комбінацію, і не пам'ятаєте шлях через панель управління, можете скористатися пошуком.

  Активуйте меню "Пуск", в рядок "Знайти програми та файли" введіть слова "Диспетчер завдань" і дочекайтеся, поки система завершить пошук. Залишиться тільки клацнути по знайденій посиланням.

  Навіщо потрібен диспетчер завдань?

  Диспетчер завдань підтримує безліч опцій, проте найбільш популярна функція, для якої його застосовують користувачі - закриття завислої програми.

  Якщо якась програма перестала відповідати на запити, викличте диспетчер завдань одним з вищеописаних способів, відкрийте вкладку програми та у графі "Стан" перегляньте статус завислої програми. Найімовірніше, ви побачите напис "Не відповідає". В такому випадку натисніть правою кнопкою миші по назві додатка і у випадаючому меню виберіть пункт "Зняти завдання" - програма закриється силами системи, і зависання буде усунуто.

  Додатково можете прочитати статтю Як включити диспетчер задач.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту