Логотип сайту

Які є аналізи крові?

Какие есть анализы крови?

В сучасний час практично будь-яка діагностика захворювання проводиться за допомогою різних видів аналізів крові. При цьому звичайна людина може легко заплутатися в тому, на який вид аналізу його направили і як до нього підготуватися. У нашій статті ми опишемо, які є аналізи крові, а також спробуємо вказати цілі, способи і результати їх поведінки.

Класифікація аналізів крові

Отже, в даний час виділяють наступні види аналізів крові:

  • Клінічний аналіз крові. Його проводять з метою виявити загальну картину стану крові в організмі людини, в тому числі допомогти в діагностиці різних інфекційних та гематологічних захворювань. Забір крові у людини проводиться обов'язково натщесерце з пальця і не вимагає спеціальної підготовки пацієнта. У процесі аналізу проводиться підрахунок кількості еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, гемоглобіну, а також обчислюється швидкість осідання еритроцитів. Існують певні норми, згідно з якими будь-яке відхилення від потрібного числа кров'яних тілець буде вважатися ознакою якогось запального процесу в організмі або серйозного захворювання, тому результати такого аналізу будуть залежати від того, в нормі показники кров'яних тілець чи ні.
  • Біохімічний аналіз крові. Його проводять з метою оцінки функціонального стану організму, роботу внутрішніх органів, а також обміну речовин. Цей аналіз крові може перевірити вміст в крові білка, цукру, заліза, холестерину, білірубіну, тригліцеридів, різних ферментів, кальцію, магнію, натрію, фосфору і різних газів. Будь-яке відхилення від норми може сигналізувати про те, що в організмі можуть йти якісь процеси, непомітні зі сторони (паразитарні інфекції, пухлини, алергія). У пацієнтів з поганими результатами біохімічного аналізу можуть бути захворювання щитовидної залози, печінки, а також можливий цукровий діабет і атеросклероз. В залежності від виду біохімічного аналізу підготовка до забору крові може змінюватися, аж до дотримання дієти протягом декількох днів.
  • Імунологічний аналіз крові. Про те, які бувають аналізи крові з точки зору імунологічної системи людини, мало хто знає, оскільки ці аналізи не так поширені. Як правило, таке дослідження крові дає інформацію про вірус імунодефіциту в організмі людини і є анонімною, так як проводиться за бажанням пацієнта. Для забору використовують взяту натщесерце з вени кров, з якої для дослідження методом центрифугування отримують сироватку. Крім цього, вивчення сироватки крові здатне виявити ряд венеричних захворювань (сифіліс, герпес, хламідіоз), а також всі види гепатиту, кір, краснуху, паротит і токсоплазмоз.
  • Гормональний аналіз крові. Такий вид дослідження допомагає визначити загальну роботу органів ендокринної системи людини, а також виявити захворювання гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз та інших ендокринних органів людини. Забір крові проводиться у визначені дні в залежності від виробітку того гормону, дослідження якого буде проводитися. Це може бути аналіз на гормони щитовидної залози (Т4, Т3), гіпофіза (ТТГ, ЛГ, ФСГ), статевих залоз (тестостерон, естріол), наднирників (кортизол), а також на гормон вагітності (ХГЛ). Результати будуть цілком залежати від того, якого віку і статі осіб, а також того, чи є які-небудь захворювання в його ендокринній системі.
  • Визначальні аналізи крові. Види аналізів крові цього типу дуже відрізняються від вищезгаданих тим, що не діагностують будь-яке захворювання або стан здоров'я людини, а просто вказують на особливість його кровоносної системи. До них відносять аналізи на визначення групи крові, резус-фактора і згортання. Як правило, ці дослідження проводять в обов'язковому порядку людям спеціальних професій, а також всім вагітним жінкам. Забір крові для аналізу виробляється з вени, а також не вимагає спеціальної підготовки пацієнта.
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту