Логотип сайту

Що таке асоціація?

Что такое ассоциация?

Що зазвичай робить людина, якщо йому зустрічається слово, значення якого йому не зрозуміло? Відповідь очевидна - заглядає в тлумачний словник або з'ясовує значення слова у більш знаючих людей. Сьогодні ми спробуємо з'ясувати, що таке асоціація. Це слово досить часто вживається в літературі, публіцистиці та ЗМІ, тому кожній культурній людині необхідно знати, що воно означає.

Слово "асоціація" походить від латинського дієслова accosiare, який перекладається "з'єднувати, об'єднувати". Звідси випливає і його сенс. Що таке асоціація? Можна виділити два основних значення цього слова:

  • асоціація - добровільне об'єднання, союз осіб або організацій, створений для досягнення якоїсь спільної мети для взаємного співробітництва. Наприклад, буває асоціація юристів, асоціація приватних клінік, асоціація психіатрів і т. д. Зазвичай асоціації мають вузьку спрямованість діяльності і перебувають на обмеженій географічній території. Члени асоціації можуть вносити певні членські внески. Члени асоціації зберігають повну незалежність і можуть вступати в інші асоціації та інші організації.
  • асоціація - в психології це закономірна зв'язок між певними фактами, подіями і явищами, яка відображена у свідомості й закріплена в пам'яті. Кажучи більш звичною мовою, асоціація - це щось, що змушує нас думати про інше. Наприклад, лисиця асоціюється у свідомості з хитрістю, білий колір - з чистотою і невинністю, червоний - з пристрасністю і т. д. Один і той же предмет чи явище може викликати у різних людей протилежні асоціації.
  • Ось короткий розповідь про те, що таке асоціація.

    Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту