Логотип сайту

Що таке донья?

Что такое донья?

Що таке донья, добре відомо в деяких країнах західної Європи. Наприклад, в Італії, Португалії та Іспанії слово «донья» часто використовується як звернення до жінки.

Особливо поширене називати доньями жінок у країнах, в яких говорять на іспанській мові. Тут дана частинка приєднується до жіночих імен для того, щоб звертається зміг висловити свою глибоку шану та повагу до людини.

Інші значення

Крім іспанської мови слово «донья» можна зустріти і в латинській, з якого воно дослівно перекладається як «господиня». Італійською і португальською вимові це слово звучить, як «донна».

Звернення з часткою «донья» належить до жіночого роду. Якщо ж людині потрібно звернутися до чоловіка, за традицією необхідно використовувати титул «дон». Цікаво, що спочатку дане звання заслуговували в Іспанії тільки принци і королі. Цим титулом нагороджували людей, які удостоїлися певної нагороди за якісь заслуги. До теперішнього часу звернення «дон» і «донья» настільки поширилося і увійшло у повсякденне життя, що без нього просто неможливо проявити повагу до особи, до якої звертаються.

Слово «донья» також може мати інше значення. Наприклад, його застосовують для того, щоб поставити слово «дно» у множині, при цьому воно знаходиться в називному або знахідному відмінку. Таке визначення цього терміна дає тлумачний словник Ушакова.

Наприклад, щоб виготовити будинок для хом'яка, використовують донья від літрових банок, докладніше про це ви можете дізнатися зі статті Як зробити будиночок для хом'яка.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту